Ruszasz z działalnością, przed Tobą wynajem biura. Na co trzeba zwrócić uwagę?

biuro na firme

Kiedy udaje się rozpocząć działalność gospodarczą i „pójść na swoje”, jak to się zwykło mówić, dość szybko się okazuje się, że wybór odpowiedniego biura był wyborem kluczowym. Jeśli wynajem biura nadal jest jeszcze przed Tobą, to koniecznie przeczytaj na co należy zwrócić uwagę.

Poznaj swoje potrzeby

Analiza potrzeb jest wskazana przy podejmowaniu każdej poważnej decyzji. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Należy wyznaczyć sobie listę cech, czynników, które są dla nas istotne i na tej podstawie dokonywać selekcji. Pod uwagę na pewno trzeba wziąć: metraż, lokalizację i cenę. Jeśli posiadamy współpracowników, raczej nie powinniśmy ignorować ich opinii i również wziąć je pod uwagę. W końcu oni też będą spędzać w tym miejscu większość swojego dnia. Po prostu muszą się tutaj czuć dobrze.

Każdy musi mieć swój kawałek podłogi

Czasy ciasnych boksów w biurze dawno już minęły. Klaustrofobiczne wrażenia źle wpływają na jakość i wydajność pracy. Każdy powinien mieć trochę miejsca dla siebie. Najlepiej szacować to na 6 do 15 m2 na osobę. Oczywiście nie potrzeba tyle miejsca na pojedyncze biurko, więc kalkulując w ten sposób metraż, bierzemy jeszcze pod uwagę miejsce na salę konferencyjną i pomieszczenia socjalne.

Lokalizacja może okazać się „być albo nie być”

Nawet najbardziej dogodne pod względem metrażu biuro nie może znajdować się na uboczu lub posiadać nieciekawego sąsiedztwa. Bliskość węzłów komunikacyjnych jest kluczowa zwłaszcza, jeśli zakładasz, że Twoi pracownicy lub klienci mogą chcieć dojeżdżać komunikacją miejską. A propos dojazdu, nie można zapomnieć o parkingu lub chociaż kilku miejscach parkingowych. To absolutna podstawa. Nawet, jeśli zdecydujesz się na lokalizację poza centrum, a nawet poza miastem, dojazd do biura musi być prosty. Lepiej nie skazywać klienta lub partnera biznesowego na przygody z GPS.

Cena nie jest najważniejsza

Choć brzmi to trochę jak herezja, tym bardziej w biznesie, to powyższe twierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. Priorytetem powinno być to co, zostało opisane wcześniej. Aby dokonać optymalnego wyboru, najlepiej współpracować z profesjonalistami, którzy będą mieć dla nas kilka opcji wyboru. Wynajem biura lub sali konferencyjnej przy współpracy z Dago Centrum Sp. z.o.o to przyjemność i okazja do oszczędzenia pieniędzy. Wystarczy odwiedzić dagocentrum.pl by przekonać się, że możemy wybierać pomiędzy wynajmem biura stacjonarnego w bardzo prestiżowych lokalizacjach w Warszawie, biurem wirtualnym z prestiżowym adresem i pełną obsługą sekretariatu, biurem na godziny czy wynajmem sali konferencyjnej. Wszystko to w absolutnie najwyższym standardzie z dostępem do stałego łącza najlepszych parametrów Internetu i rzecz jasna WIFI. Twojemu biznesowi nic nie może stanąć na przeszkodzie. Biura są urządzone nowocześnie. Wybierasz wariant najbardziej dogodny dla Ciebie.

Możliwości jest bardzo wiele. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, czego chcemy. Biuro, w zależności od opcji, na jaką się zdecydujemy i lokalizacji, może nas kosztować jedynie około 100 zł miesięcznie.