Nauka w plenerze - inny wymiar edukacji

Nauka w plenerze - inny wymiar edukacji

Szkoła najczęściej kojarzy się każdemu z bardzo konkretnym budynkiem, salą lekcyjną i siedzeniem w ławkach. To jednak nie jedyne, co można zaoferować uczniom, bo pojawia się coraz więcej ofert wycieczek, w ramach których prowadzone są zajęcia edukacyjne w plenerze. Dlaczego warto zorganizować taką lekcję i gdzie szukać takich ofert?

Zalety prowadzenia lekcji w plenerze

Dobrym sposobem na przerwanie codziennej szkolnej rutyny są wycieczki edukacyjne dla dzieci czy młodzieży. Od tradycyjnych wyjazdów różnią się tym, że w ich ramach w ciekawy sposób prowadzone są zajęcia w zupełnie innym otoczeniu niż tradycyjne lekcje. Zmiana pleneru oraz dopasowanie tematu zajęć do miejsca są tym, co zdecydowanie pozytywnie wpływa zarówno na wyobraźnię, ciekawość dzieci, jak i na ich większa zaangażowanie.

Dobrze zorganizowana lekcja w plenerze historii czy geografii, pozwala na nietypowe prowadzenie zajęć. To z kolei pobudza zainteresowanie przekładające się na dużą liczbę pytań i większe zainteresowanie danym tematem. Uczenie się pierwszej pomocy z ratownikami GOPR obok górskiego ośrodka jest znacznie ciekawsze, niż uczestniczenie w podobnych zajęciach na sali gimnastycznej.

Zwykle wraz z lekcjami plenerowymi wycieczce edukacyjnej dla dzieci towarzyszą także inne atrakcje od zwiedzania zabytków, przez ognisko z pieczeniem kiełbaski po przejazd kolejką. To przełamanie rutyny oraz łączenie nauki z zabawą sprawia, że uczniowie chętnie biorą udział we wszystkich aktywnościach oraz łatwiej zapamiętują przekazane informacje.

Oferty edukacji w plenerze

Różne biura oraz ośrodki specjalizują się obecnie w tworzeniu odpowiednich programów wycieczek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży zarówno w plenerze, jak i w konkretnych obiektach muzealnych czy naukowych. Dzięki temu jest w czym wybierać.

Jednym z takich biur jest PKL Tours, które w swojej ofercie proponuje ciekawe wycieczki edukacyjne dla różnych grup wiekowych. Lekcje prowadzone są w kilku lokalizacjach w różnych ośrodkach od Soliny, przez Szczawnicę i Górę Żar aż po Zakopane i Krynicę-Zdrój. Każdą taką wycieczkę można dopasować do potrzeb uczniów oraz z jednodniowego wyjazdu zrobić kilkudniowy.

Duże doświadczenie, doskonała znajomość historii regionu oraz najciekawszych atrakcji sprawia, że biura turystyczne oferujące wycieczki edukacyjne gwarantują wysoką jakość usług. Dopracowane programy, możliwość personalizacji planu oraz ciekawa tematyka powodują, że zainteresowanie nauką w plenerze cieszy się coraz większą popularnością.

Jak wybrać ofertę?

Podczas szukania najlepszej oferty warto skontaktować się z danym biurem, by uzyskać dokładne informacje o ofercie, jakie modyfikacje można wprowadzić i jakie terminy są dostępne. Nie zawsze wszystko znajduje się na stronie internetowej takiego biura, gdyż ciężko jest wypisać absolutnie wszystkie warianty wycieczki. A często możliwości jest naprawdę dużo.

Jeżeli jesteście zainteresowani przełamaniem codziennej rutyny zajęć w szkolnych murach sprawdźcie koniecznie oferty wycieczek edukacyjnych różnych biur, w tym także PKL Tours. Dzieci i młodzież na pewno ucieszą się z wyjazdu, który łączy przyjemne z pożytecznym, czyli naukę i zabawę.