Studia podyplomowe dla absolwentów ekonomii

kierunki studiów dla studentów ekonomii

Wydaje Ci się, że skoro obroniłeś tytuł licencjata lub magistra ekonomii to Twoja edukacja dobiegła końca? Niekoniecznie! Jako specjalista w dziedzinie rozwoju gospodarki, powinieneś mieć świadomość, że aby utrzymywać się na rynku, musisz stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Jednym z najlepszych sposobów na to jest rozpoczęcie studiów podyplomowych. Poniżej prezentujemy kierunki, które powinny zainteresować każdego absolwenta ekonomii.

Kadry i płace

Pracodawcy coraz częściej dostrzegają potencjał w optymalizacji struktury zatrudniania w swojej firmie. Nie dziwi więc, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny kadr i płac. W Twoim miejscu pracy ten dział cały czas jest rozbudowywany? Jeśli tak, to studia podyplomowe z kadr i płac to coś dla Ciebie. W czasie rocznej nauki uzupełnisz swoją wiedzę na temat prawa pracy Polski i Unii Europejskiej, zasad ubezpieczeń społecznych i świadczeń pracowniczych, a także dowiesz się jak naliczać wynagrodzenie. Oprócz tego, poznasz od podszewki dokumentację kadrową i płacowo-podatkową, nowe formy zatrudnienia oraz podstawowe zagadnienia prawa cywilnego.

Akademia kompetencji menadżerskich
E-learningowe studia podyplomowe Akademia kompetencji menadżerskich, które realizuje http://www.zpsb.pl/studia-podyplomowe/studia-przez-internet-e-learning to dobry wybór dla osób, które widzą swoje miejsce na stanowiskach kierowniczych lub starają się o posadę osoby nadzorującej pracę większego zespołu. Jakie zajęcia realizowane są na takiej „podyplomówce”? Obok zajęć z komunikacji interpersonalnej, prawa w działalności gospodarczej, coachingu i zarządzania zespołem, poznasz też sztukę autoprezentacji i funkcjonowania w otoczeniu międzynarodowym. Obawiasz się studiowania przez internet? Zupełnie niepotrzebnie! To świetny sposób na połączenie nauki z pracą! Materiał realizujesz poprzez specjalnie przygotowaną do tego platformę e-learningową – możesz to robić w każdym miejscu i o każdej porze, wystarczy, że masz dostęp do sieci. Oszczędzasz w ten sposób nie tylko cenny czas, ale też pieniądze na dojazdy na uczelnię.

Rachunkowość i finanse

Zależy Ci na odświeżeniu wiedzy na temat rachunkowości i finansów? Zapisz się na takie studia podyplomowe. W ich trakcie, oprócz podstawowych informacji na temat wybranej dziedziny, zgłębisz zagadnienia takie jak rozrachunki, zasoby majątkowe, obrót towarowy i materiałowy, przychody i koszty w przedsiębiorstwie oraz prowadzenie ksiąg rachunkowych i wyceny. W ten sposób nie tylko uzupełnisz swoje umiejętności, ale też podniesiesz kwalifikacje – nie musisz od razu zmieniać pracy, ale dyplom takich studiów pomoże Ci dorabiać, np. jako freelancer zajmujący się finansami średnich lub małych przedsiębiorstw.