Szkolenia językowe szansą na dobrą pracę

W Polsce niewielu jest pracowników, którzy mogą pochwalić się dobrą znajomością języka obcego, co naturalnie kłóci się z otwartymi na współpracę z firmami zagranicznymi rodzimych przedsiębiorstw. Wymagania pracodawców w tym zakrsie się dość jasno określone. Praktycznie na każdym stanowisku jest wymagana przynajmniej podstawowa znajomość angielskiego, a na wyższych - kierowniczych - już biegła. Tymczasem, znając te oczekiwania nie robimy wiele, by się do nich dostosować.

Podnieś swoje kwalifikacje

Każdy świadomy rynku pracy specjalista doskonale wie, że podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych jest kluczem do cieszenia się ze stałego i dobrego zatrudnienia. Tę zasadę należy przełożyć także na języki obce. Wiele osób posiada pewną wiedzę i umiejętność, niestety w bardzo niepoukładany sposób i niepełny. To powoduje, że w rzeczywistości nie potrafi zbudować zdania, nawet jeśli tekst pisany jest w stanie zrozumieć. W takich przypadkach trzeba zbudować na nowo konstrukcję, umożliwiającą z korzystania z tej najważniejszej umiejętności. Nie trzeba od razu biec na kurs dla początkujących, ale warto przyjrzeć się szkoleniom językowym. Krok po kroku na zakurzonym fundamencie znajomości języka pojawią się nowe możliwości, wywołujące lawinę wiedzy zarówno tej odświeżonej jak i tej nowej.

Krok po kroku do sukcesu

Nie wiesz jak się do tego zabrać? Gdzie szukać i jak sprawdzić co tak naprawdę potrafisz, a nad czym trzeba pracować? Nie załamuj rąk, tylko zacznij działać. Wiele szkół językowych zanim zakwalifikuje przyszłego słuchacza do kursu przeprowadza test sprawdzający. Dzięki niemu określa się poziom dotychczasowej wiedzy. To twój pierwszy krok, po którym będziesz mógł przystąpić do faktycznej nauki języka. Wybierz szkolenie, które zacznie się właśnie od sprawdzenia. Nie kryguj, nie oszukuj, że wiesz więcej, pokaż faktycznie na co cię stać. Możesz wybrać szkolenie ukierunkowane pod konkretną tematykę. To często stosowana nowoczesna metoda nauki pracowników w firmach. Pracodawcy sięgają po takie rozwiązania organizując wewnątrz firmy szkolenia językowe dla swoich pracowników. Mają one zazwyczaj charakter zawodowy, to znaczy zakres wiedzy opiera się głównie na słownictwie i konwersacji w obrębie działań firmy, tak, by uczestnicy mogli współpracować z zagranicznymi kontrahentami. Jeśli natomiast samodzielnie wybierasz szkolenie warto zwiększyć ten zakres wiedzy. W końcu nikt nie powiedział, że w tej określonej firmie, w której obecnie pracujesz będziesz chciał zostać. I w ten oto sposób przechodzimy do poszukiwania pracy. Ile razy przeglądając ogłoszenia rekrutacyjne z wypiekami na twarzy myślałeś, że to jest właśnie to, o czym marzysz, że ta praca jest idealna dla ciebie. I już miałeś zamiar zgłosić swoją osobę do rekrutacji gdy cały czar pryskał jak mydlana bańka, gdy doczytałeś, że warunkiem koniecznym jest znajomość języka w stopniu komunikatywnym. Takich sytuacji można uniknąć działając z własnej inicjatywy o wiele wcześniej. Nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno na efektywne uczenie się języka. Można powiedzieć, że każdy moment jest idealny. Poruszając się po świecie masz możliwość nawiązywania kontaktów, które mogą okazać się twoim szczęśliwym zwrotem w życiu zawodowym. Biorąc udział w szkoleniach systematyzujesz już to co potrafisz i uczysz się więcej. Dzięki nim możesz o wiele szybciej znaleźć nową pracę, albo przerwać złą passe bycia w niełasce rynku pracy. Twój krąg poszukiwań znacznie się powiększy. Można powiedzieć, że język obcy to wielkie drzwi, za którymi kryje się całe mnóstwo dobrych ofert, dostępnych wyłącznie dla tych, którzy posiadają do owych drzwi klucz. Zdobycie go to wyzwanie, to gra pełna korzyści przekładających się na całe życie. Nie zapominajmy, że rynek pracy to nie tylko Polska, ale wiele innych krajów otwartych na polskich specjalistów. Nikt jednak nie zainteresuje się pracownikiem, z którym nie będzie można poczynić żadnych ustaleń.

Złap swoją szansę w odpowiednim czasie, nie przegap jej i nie pozwól odejść. Szkolenia językowe to łatwy, przystępny sposób na twój zawodowy sukces, na odkrycie nowych możliwości i czerpania ze źródła szans. Znajomość języka angielskiego przydaje się dosłownie wszędzie i w każdym kraju. Zastępuje każdy inny, którego możesz uczyć się będąc już szczęśliwym pracownikiem w wymarzonej firmie. Jedna umiejętność odmienia wszystko. To jak wygrana w Lotto, tyle, że całkowicie dająca pewność, że się uda. Pracodawcy nie tylko czekają na osoby mówiące w obcym języku, ale też doceniają tychże i starają się, by ich kariera w firmie była dla nich na tyle korzystna, by nie chcieli odejść. To bardzo dobry sygnał mówiący, że jeśli posługujesz się językiem obcym będziesz na silniejszej pozycji, z której każdy awans będzie łatwiej osiągalny.

Artykuł napisany przy współpracy z pracownikami firmy Lingualand.