Czy Cyberbezpieczeństwo to studia przyszłości? Jakie możliwości czekają na absolwentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalnością Cyberbezpieczeństwo?
Rewolucja informatyczna stworzyła wokół nas rzeczywistość, która stanowi wielką szansę, ale która może być również sporym zagrożeniem. Udział w ogólnoświatowym systemie internetowym pozwala nam na wiele, ale też na wiele pozwala ludziom pragnącym wykorzystać najnowsze technologie do popełniania przestępstw. Zapewnienie cyberbezpieczeństwa jest jedną z odpowiedzi na podobne zakusy. A sposobem na opanowanie jego tajników są studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalnością Cyberbezpieczeństwo w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.
Cyberbezpeczeństwo jest odpowiedzią na kryjące się w sieci zagrożenia. Na jakie dokładnie?
Jeszcze kilkanaście lat temu zagrożenie w sieci kojarzone było niemal wyłącznie z hakerami –legendarnymi postaciami specjalistów z dziedziny informatyki, którzy wykorzystywali swoje wyjątkowe umiejętności m.in. po to, aby bezkarnie włamywać się do pilnie strzeżonych systemów bankowych, administracji publicznej czy wielkich korporacji. Dzisiaj zagrożenie, z jakim stykamy się na co dzień w sieci, ma znacznie powszechniejszy charakter i nie dotyczy wyłącznie największych uczestników sieci internetowej. Dosłownie każdy użytkownik komputera czy urządzenia mobilnego może paść ofiarą cyberprzestępców, zostać oszukany lub okradziony i to niekoniecznie z samych tylko pieniędzy. Powszechnymi zagrożeniami są obecnie:
- kradzież tożsamości,
- kradzież danych,
- kradzież praw autorskich,
- kradzież lub przejęcie kontroli nad oprogramowaniem,
- przejęcie kontroli nad systemami operacyjnymi.
Zwalczanie tych i innych zagrożeń stanowi główny przedmiot zajęć prowadzonych na studiach Cyberbezpieczeństwo na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Dlaczego powinieneś wybrać właśnie tę ścieżkę edukacji i rozwoju?
Cyberbezpieczeństwo jest również szansą na pewną, stabilną pracę. W jakich instytucjach?
Studiując Cyberbezpieczeństwo, poznasz wiele tajników z zakresu zwalczania przestępstw popełnianych w sieci, przede wszystkim jednak nabędziesz wiedzę oraz praktyczne umiejętności pozwalające na ich zapobieganie. Nauczysz się podstaw programowania, co będzie niezbędne do zrozumienia sposobów działania cyberprzestępców. Otrzymasz sporą dawkę wiedzy na temat informatyki, analizy śledczej (analizy aktywności i tożsamości użytkowników, kont pocztowych, e-maili oraz analizy powłamaniowej), zabezpieczania i odzyskiwania danych, zabezpieczania sprzętu elektronicznego do badań przez organy ścigania i informatyków, a także ochrony aplikacji przed cyberatakami. Będziesz uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez praktyków, którzy na co dzień zajmują się zapobieganiem i zwalczaniem cyberprzestępczości – policjantów, biegłych sądowych, ekspertów ds. bezpieczeństwa informacji. Wiedza zdobyta na zajęciach i wykładach wsparta godzinami intensywnych praktyk zawodowych pozwoli Ci stać się prawdziwym specjalistą w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, poszukiwanym na rynku pracy przez:
- służby mundurowe,
- służby specjalne,
- firmy informatyczne,
- instytucje dbające o bezpieczeństwo informacji,
- instytucje rządowe i samorządowe,
- międzynarodowe korporacje,
- małe i średnie przedsiębiorstwa.
Każdy podmiot z wymienionych sektorów potrzebuje osób mogących zapewnić im bezpieczeństwo w sieci, lub sam powinien to bezpieczeństwo zapewniać innym. W obu przypadkach absolwenci studiów Cyberbezpieczeństwo w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu będą dla nich niezwykle cennym nabytkiem.
Komentuj przez Facebooka