Staż Gestalt w Warszawie – start 12 maja

Rodzaj ogłoszenia: 
Kto/firma: 
Instytut Terapii Gestalt
Kiedy/Data: 
czw., 2016-05-12
Miasto: 
Warszawa
Opis/szczegóły: 

 

Już 12 maja rozpoczyna się roczny staż organizowany przez Instytut Terapii Gestalt. Program przeznaczony jest dla wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Może także stać się pierwszym krokiem na ścieżce rozwoju przyszłych psychoterapeutów. Pozostały ostatnie wolne miejsca.

300 godzin pracy ze sobą w oparciu o proces grupowy. Doświadczanie, pełne uświadomienie własnych uczuć, trudności, wpływu innych ludzi na nas oraz naszego wpływu na nich. Wokół tych zagadnień koncentruje się program stażu, prowadzonego od ponad 20 lat w Instytucie Terapii Gestalt. Uczestnicy kursu uczą się poprzez osobiste doświadczenie. Podnoszą świadomość własnego stylu funkcjonowania w grupie, sposobu wchodzenia w kontakt i budowania relacji. Mają okazję zaobserwować stosowane przez siebie mechanizmy unikania kontaktu. Poznają wpływ systemu rodzinnego na osobowość oraz sposób interpretacji wydarzeń i zachowań innych ludzi. Rozpoznają swoje potrzeby w relacjach z drugim człowiekiem i frustracje wynikające z niezaspokajania tych pragnień. Z czasem uczą się efektywnie zaspokajać swoje potrzeby emocjonalne w kontaktach międzyludzkich. "Udział w Stażu Gestalt jest najlepszym prezentem, jaki możemy podarować sobie samym. To najważniejsza podróż życia, w trakcie której dowiadujemy się, kim jesteśmy oraz z jakiego powodu i jak chcemy być.” - wyjaśnia Renata Procak, psychoterapeutka i trenerka, prezes Instytutu Terapii Gestalt.

Staż potrwa do lutego 2017, obejmie 8 zjazdów w Warszawie i 2 zjazdy w siedzibie ITG w Krakowie. Program można wykorzystać tylko dla własnego rozwoju lub kontynuować naukę w Szkole Psychoterapeutów i zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu psychoterapeuty w oparciu o teorię i metodologię Gestalt. Decyzję o zakończeniu stażu lub kontynuacji kształcenia uczestnik może podjąć pod koniec roku stażowego.

Data ważności ogłoszenia: 
czw., 2016-05-12