Dla kogo odpowiednie są szkoły policealne?

W czasach dynamicznych zmian na rynku pracy niezwykle ważna jest możliwość zdobycia poszukiwanego zawodu. Cenią ją nie tylko świeżo upieczeni absolwenci szkół ogólnokształcących, ale też osoby aktywne od lat na rynku pracy, które czują potrzebę zmiany zawodu. Jedną z najpopularniejszych możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, jest ukończenie szkoły policealnej. Co można zyskać dzięki niej?

 

Atrakcyjny zawód w dwa lata

Aby podjąć naukę w szkole policealnej, wystarczy złożyć dokumenty, w tym świadectwo ukończenia szkoły średniej. Większość szkół tego typu nie wymaga posiadania świadectwa dojrzałości, co jest dobrą wiadomością dla osób, które z różnych powodów nie poradziły sobie z maturą. Nauka trwa dwa lata, które obejmują zarówno teorię w zakresie wybranego zawodu, jak też zajęcia praktyczne. W tym właśnie tkwi przewaga, jaką nad kursami zawodowymi ma szkoła policealna Kraków jest miastem, gdzie funkcjonuje kilka szkół tego typu umożliwiających kształcenie w popularnych i poszukiwanych zawodach. Po zakończeniu nauki i pozytywnym zaliczeniu egzaminu zawodowego, można zostać na przykład:
- technikiem administracji
- technikiem BHP
- technikiem rachunkowości
- technikiem spedytorem
Osoby, które od pracy za biurkiem wolą bezpośredni kontakt z ludźmi, również znajdą coś dla siebie. Ostatnio bardzo popularne są kierunki takie jak:
- opiekun osoby niepełnosprawnej
- pracownik socjalny
- asystentka stomatologiczna
- pracownik ochrony

Korzyści z wyboru szkoły policealnej

Dzięki szkole policealnej, absolwent szkoły średniej nie posiadający udokumentowanych kwalifikacji zawodowych może w stosunkowo niedługim czasie zdobyć dyplom technika w wybranym zawodzie. Fakt, że nauka może odbywać się również w trybie niestacjonarnym (zaocznym), to dobra wiadomość również dla osób pracujących, które pragną się przekwalifikować. Szkoły te przyjmują absolwentów szkół średnich w różnym wieku – nie tylko tych świeżo upieczonych. Dwa lata to okres wystarczający zarówno do zgłębienia zagadnień teoretycznych, jak i odbycia praktyki zawodowej. Z pewnością warto jest rozważyć kształcenie w szkole policealnej.