Szybka i skuteczna metoda nauki angielskiego

Znajomość języka angielskiego na dobrym poziomie jest współcześnie umiejętnością uniwersalną, wymaganą do pracy praktycznie w każdym zawodzie, przydatną w trakcie podróży zagranicznych oraz korzystania z Internetu. Popularność tego języka sprawia, że wiele osób zastanawia się nad tym jak przyswoić wiedzę z tej dziedziny. Jedną z niezwykle skutecznych metod, która pozwala na szybką i efektywną naukę języka angielskiego jest metoda Callana.

Charakterystyka metody Callana

W szkołach różnego szczebla króluje klasyczna metoda nauki języków, nastawiona na zapamiętywanie słówek oraz zasad gramatyki. Uczniowie tłumaczą treści w języku obcym na rodzimy i piszą wypracowania. Doświadczenia pokazują jednak, że ten sposób nauki, w przypadku wielu osób nie daje pożądanych rezultatów. Dla wielu z nich mówienie w języku obcym stanowi olbrzymią barierę. Taka przeszkoda jest łatwa do pokonania dla osób, które uczą się języka angielskiego metodą Callana, w której główny nacisk jest położony na konwersację.

Skuteczność tej metody, w stosunku do innych sposobów nauki języka angielskiego specjaliści upatrują w:

  • całkowitej eliminacji języka polskiego w procesie nauki (kursanci posługują się w trakcie lekcji tylko językiem obcym, dotyczy to także objaśnień i udzielanych odpowiedzi)
  • nawiązania do sposobu w jaki nowe treści przyswaja dziecko tj. poprzez słuchanie i automatyczne powtarzanie treści
  • ciekawym programie zajęć, w którym następuje nieustanna rotacja lektorów oraz każdy, w dowolnej chwili może zostać poproszony o udzielenie odpowiedzi na pytanie

Metoda Callana w Opolu

Mając na uwadze wysoką skuteczność nauki języków metodą Callana, w szkole językowej Easy Language Center w Opolu: http://callan.opole.pl/ oferujemy możliwość przyswojenia aż czterech języków z wykorzystaniem tej metody. Poza najbardziej popularnym, czyli angielskim u nas metodą Callana można również uczyć się języka francuskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego. Proponujemy różnego typu kursy od podstawowego aż po specjalistyczne. Uwzględniamy różne grupy osób: dzieci, młodzież przygotowującą się do zdawania egzaminów, jak również pracowników firm oraz instytucji. Nasi klienci mogą sami wybrać czy chcą uczestniczyć w kursach indywidualnych czy grupowych. Istnieje również możliwość stworzenia specjalnego kursu, opracowanego w oparciu o oczekiwania danego klienta. Posiadamy grupę doświadczonych lektorów oraz doświadczenie w wykładaniu języka angielskiego.

Metoda Callana to sposób na szybką naukę płynnego mówienia w języku angielskim. Za wykorzystaniem tej metody przemawia jej ogromna skuteczność w znacznie mniejszym wymiarze czasowym w stosunku do tradycyjnych kursów. Dzięki zastosowaniu tej metody możliwe jest wyeliminowanie złych przyzwyczajeń językowych takich jak m.in. tłumaczenie treści na język ojczysty. Zachęcamy wszystkich z Opola i jego okolic do zapoznania się z naszą ofertą: http://www.callan.opole.pl i wypróbowania nauki języków obcych metodą Callana.