Kosmetologia bioestetyczna- prestiżowy kierunek z przyszłością w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku

Poszerzenie horyzontów, nowe umiejętności oraz aktualizacja wiedzy zgodnie z najnowszymi osiągnięciami nauki- to można osiągnąć decydując się na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Obecnie uczelnia prowadzi rekrutację na ekskluzywny kierunek: kosmetologię bioestetyczną. Obok dietetyki oraz nowoczesnych metod fizjoterapii to trzeci kierunek studiów podyplomowych, który będzie prowadzony na Wydziale Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu.

O kierunku

nowoczesne-kierunki-studiow

Kosmetologia bioestetyczna to kierunek dający możliwość zdobycia kwalifikacji na miarę XXI wieku. Zajęcia ukierunkowane są na przekazanie w sposób kompleksowy wiedzy teoretycznej jak i praktycznej na temat kreowania usług kosmetycznych mając na uwadze rosnące z roku na rok wymagania klientów. W obliczu coraz większej konkurencji tylko wszechstronne, nowoczesne wykształcenie oparte o wiedzę teoretyczną, praktyczną i doświadczenie pozwoli odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Studia te to możliwość poszerzenia wiedzy na temat popularnych usług kosmetycznych zgodnie z wiedzą na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie pielęgnacji urody. Studia trwają rok i przeznaczone są dla osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani wykładowcy z dużym doświadczeniem i zakończą się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

Program kształcenia

Osoby, które zdecydują się na studia podyplomowe na kosmetologii bioestetycznej będą kształcone w oparciu o program podzielony tematycznie na sześć następujących modułów:

I: Dermatologia estetyczna

II: Chemia kosmetyczna

III: Najnowsze trendy w kosmetyce

IV: Profesjonalna organizacja gabinetu kosmetycznego

V: Bioestetyka

VI: Pokazy

O uczelni

Wybierając kosmetologię bioestetyczną w WSZ w Gdańsku można zapewnić sobie komfortowe warunki do nauki w nowoczesnej, dobrze wyposażonej uczelni. Budynek posiada bardzo dobrą lokalizację. Położony jest w odległości zaledwie 1km od środka Trójmiasta oraz 2 km od plaży i morza, bardzo blisko znajdują się też przystanki komunikacji miejskiej.

nowoczesne-uczelnie

We wnętrzu budynku znajdują się sale wykładowe, ćwiczeniowe i seminaryjne. Kompleksowo wyposażone w specjalistyczną aparaturę, sprzęt medyczny, ekrany, rzutniki multimedialne oraz mapy edukacyjne zapewniają wysoki poziom kształcenia.

nowoczesne-nauczanie

Warunki rekrutacji

Ubiegając się o miejsce na kierunku kosmetologia bioestetycza nie trzeba podchodzić do egzaminów wstępnych, nie weryfikowany jest również ukończony przez studenta kierunek studiów. Wystarczy do 16 września złożyć komplet wymaganych dokumentów. O przyjęciu decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.

Wymagane dokumenty to:

  • wypełnione podanie (dostępne na www.wsz.pl)
  • dyplom ukończenia studiów wyższych oraz kserokopia
  • jedno zdjęcie zgodne z wymogami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych
  • kserokopia dowodu osobistego (dowód do wglądu)
  • potwierdzenie wpłaty wpisowego (w przypadku kosmetologii bioestetycznej wynosi ono 200 zł).

Dokumenty przyjmowane są w dziale promocji i rekrutacji w pokoju 101, a także drogą pocztową.

Czesne za jeden semestr studiów wynosi 3000 zł, z możliwością rozłożenia na dwie raty (każda w wysokości 1525 zł) po wcześniejszym złożeniu odpowiedniego podania. Wszystkie potrzebne formularze można znaleźć na stronie uczelni: http://www.wsz.pl.

Bez względu na wiek dodatkowe kwalifikacje to zawsze duży atut na rynku pracy. W ramach kształcenia na podyplomowych studiach w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku  na kierunku kosmetologia bioestetyczna można otrzymać fachową, nowoczesną wiedzę, która pozwoli na wykonywanie zawodu, na który obecnie jest duże zapotrzebowanie.

*Artykuł opracowany został z wykorzystaniem materiałów promocyjnych nadesłanych przez Wyższą Szkołę Zarządzania w Gdańsku