Angielski dla początkujących – jak uczyć się skutecznie?

Do dyspozycji jest obecnie wiele metod nauki angielskiego – są one skierowane także do dorosłych, nawet do osób 50+, ponieważ na naukę nigdy nie jest za późno. Zanim jednak ochoczo zabierzesz się do poznawania pierwszych angielskich słówek i konstrukcji gramatycznych, dobrze zastanów się, czego oczekujesz. Masz przed sobą wiele typów kursów językowych, możesz uczyć się samodzielnie lub też ze szkołą czy korepetytorem, możesz wybrać błyskawiczną naukę lub poświęcić jej więcej czasu – to, co wybierzesz, zależy już tylko od twoich indywidualnych wymagań.

Gdy możesz pozwolić sobie finansowo i czasowo na naukę w szkole językowej, będzie to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim kurs angielskiego powinien odpowiadać twoim potrzebom pod względem zakresu nauki – gdy musisz znać język jak najszybciej, wtedy wybierz dla siebie kursy błyskawicznie, ale pamiętaj o tym, że nie uczą one języka kompleksowo, ale koncentrują się tylko na jego wybranych elementach – rozmowach, słownictwie, a nie na pisaniu, czytaniu i gramatyce. Gdy wolisz znać angielski od podszewki, wtedy wybierz kursy standardowe, chociaż trwają dłużej, to jednak nauczą cię praktycznie wszystkiego. Pamiętaj, że im mniejsza grupa, tym lepiej, ponieważ wtedy lektor będzie mógł poświęcić ci więcej czasu.

Jednak nie dla każdego nauka podczas kursu językowego to dobre rozwiązanie – alternatywnie możesz zdecydować się na naukę samodzielną, w domu. W tym przypadku do dyspozycji masz różne kursy w formie książek, programów multimedialnych oraz kursy internetowe. Ciekawą propozycją są kursy online, które bazują na komunikatorach internetowych, na przykład Skype – można wtedy porozmawiać po angielsku z lektorem, czego brakuje podczas nauki z książek czy z programami komputerowymi.

Doskonałym wyborem może być także wyjazd językowy, na przykład na wakacje do Wielkiej Brytanii. Wtedy będzie można nauczyć się języka od razu w miejscu, gdzie jest on używany na co dzień. To powoduje, że nauka jest bardziej efektywna i tym samym łatwiej można również przełamać barierę językową. Tańszym rozwiązaniem mogą być takie wyjazdy, które odbywają się w Polsce – to okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wypocząć w jakimś malowniczym zakątku i poznać angielski. Kursy tego rodzaju przeznaczone są nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych.

Gdy szukasz dobrej szkoły językowej w Krakowie, sprawdź ofertę szkoły „Mały Rynek” znajdującej się w samym centrum miasta przy Rynku. Prowadzi ona różnorodne kursy językowe, między innymi standardowe, biznesowe, konwersacyjne, egzaminacyjne, ponadto kursy przedwakacyjne, wakacyjne, wyjazdy językowe, a także ma specjalną ofertę dla uczniów 50+. Zapoznaj się z pełną ofertą kursów języka angielskiego na stronie szkoły pod adresem: http://malyrynek.pl/angielski/.