Dlaczego lepiej jest wybrać akademik niż prywatną stancję?

Już w maju nowi i kontynuujący naukę studenci mogą usłyszeć radę, że najlepiej jest znaleźć nowe lokum przed wakacjami, aby uprzedzić innych. Bez tego, trzeba liczyć się z możliwością trafienia na te mniej korzystne oferty. Sytuacje życiowe są jednak różne i zdarzają się przypadki poszukiwań już po rozpoczęciu nowego roku akademickiego. Dla osób w takim położeniu przygotowaliśmy artykuł na temat tego, dlaczego lepiej jest wynająć pokój w akademiku, niż na prywatnej stancji.

 

Jedyny w swoim rodzaju klimat

Powiedzmy sobie szczerze, czy istnieje drugie takie miejsce tak nasiąknięte studenckim klimatem, jak właśnie akademik? Można co prawda wspomnieć o samej uczelni, natomiast z nią zazwyczaj związane są też niestety te mniej pozytywne odczucia. Dom studencki z kolei przede wszystkim kojarzy się z jedyną w swoim rodzaju społecznością ludzi, którzy mimo że z różnych środowisk znaleźli się w takiej samej sytuacji życiowej, związanej z chęcią pobierania wyższego wykształcenia.

Pozwoli to nie tylko na organizowanie licznych umilających czas integracji, ale i szybkie poznanie dużej ilości osób. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach budowanie sieci kontaktów znacznie ułatwia funkcjonowanie zarówno na stopie prywatnej, jak i zawodowej oraz uniwersyteckiej. W przypadku stancji można trafić na osoby mające edukację już dawno za sobą, przez co zintegrowanie się z nimi może być utrudnione.

Mniejsza ilość codziennych obowiązków

Gdy mamy za dużo rzeczy na głowie trudno jest po nas oczekiwać, że bez problemu wszystkim się zajmiemy. Szczególnie gdy tyczą się one nowego etapu życia. Dlatego też akademiki traktuje się w pewien sposób w charakterze przedłużenia okresu młodości. Wystarczy bowiem raz w miesiącu opłacać pokój, stosować się do regulaminu (zachowywać czystość, nie hałasować, nie palić w pokoju itd.) i to w zasadzie tyle. Dzięki temu sam pobyt będzie spokojnie i mile spędzonym czasem.

Wszystkie udogodnienia na miejscu

Akademik jest miejscem mającym zapewnić studentowi wszelkie niezbędne rzeczy do podstawowego funkcjonowania. Mowa tu nie tylko o odpowiednio wyposażonych pokojach, ale i dostępie do kuchni, sali cichej nauki, siłowni, czy pralni. Jeśli zaś zależy nam na lepszym standardzie, to pozostaje jeszcze wariant wyboru prywatnego akademika, który za nieco wyższą opłatą zapewni nam adekwatny do niej komfort.

Komfortowy pokój studencki w prywatnym akademiku znajdziesz na stronie https://livinnxpoland.pl/pokoje-dla-studentow/