,,Grasz o staż"- trwa 19 edycja

24 lutego ruszyła kolejna, 19 już edycja konkursu „Grasz o staż”.  Do wygrania jest blisko 240 płatnych, merytorycznie przygotowanych staży w rozpoznawalnych organizacjach z całej Polski. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane będą do 7 kwietnia 2014r.

„Grasz o staż” jest organizowany od 1996 r. przez PwC i "Gazetę Wyborczą".Dotychczas w konkursie nagrody ufundowało łącznie blisko 600 pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki, z różnych branż, a laureatami zostało ponad 2 700 osób.

Aplikowanie do pracodawców oferujących staże w ramach „Grasz o staż” polega na rozwiązaniu od jednego do trzech zadań wybranych spośród pięciu kategorii dedykowanych zarówno humanistom, finansistom, informatykom, inżynierom, jak i miłośnikom marketingu.„Dajemy możliwość startu w karierę dopasowaną do indywidualnych preferencji. Różnorodność pozwala nam wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów zarówno z uniwersytetów, jak i uczelni technicznych. – mówi Anna Łukawska, koordynator konkursu „Grasz o staż” w PwC. „Ponadto, zadbaliśmy o merytoryczny przebieg wszystkich staży, a laureatom gwarantujemy wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2200 zł brutto za miesiąc współpracy w firmie i 1200 zł netto w organizacji pozarządowej.” – dodaje.

Oferta konkursowa obejmuje także atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest wsparcie rozwoju i podniesienie kwalifikacji zwycięzców. Jeden z laureatów otrzyma zaproszenie na trzytygodniowy program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii. W minionej edycji konkursu z nagrody tej skorzystała Paulina Socha, która zdobyła najwyższą liczbę punktów za rozwiązane zadania. „Kurs przyniósł nie tylko masę nowej wiedzy, ale także pozwolił na nawiązanie nowych znajomości czy po prostu doskonalenie języka angielskiego. Do tego wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i w Szkocji czułam się jak w domu.” – wspomina laureatka. Wśród innych nagród są studia podyplomowe, szkolenia specjalistyczne, kursy językowe, prenumeraty branżowych czasopism, książki o tematyce biznesowej.

Staż w ramach konkursu nierzadko stanowi wstęp do dalszej kariery w firmie. Statystyki prowadzone przez organizatorów wskazują, że blisko połowa laureatów po odbytym stażu kontynuuje współpracę z fundatorami minionej edycji „Grasz o staż”. Kto z młodych ma największe szanse na jej przedłużenie? Osoby proaktywne, pozytywnie nastawione, zaangażowane w realizację planu i chętne do budowania relacji z kolegami i koleżankami z zespołu. Dobrze jest nauczyć się otwartości na feedback. Warto poszukiwać wiedzy na temat firmy, procesów, projektów, specyfiki działania poszczególnych działów, sekcji. Należy też prosić o sugestie i opinie dotyczące wykonywanych projektów. Nie warto obawiać się bycia ocenianym przez innych - tylko w ten sposób dowiadujemy się, czy robimy coś dobrze. Pozytywnym podejściem i chęcią nauki można bardzo wiele zyskać.

Do udziału w „Grasz o staż” zapraszamy studentów od trzeciego roku studiów i absolwentów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Oferta staży i nagród dodatkowych jest dostępna na stronie Grasz.pl

* Artykuł powstał w oparciu o materiały nadesłane przez zespół ,,Grasz o staż"