Wybór ścieżki edukacyjnej jest kluczowym momentem w rozwoju zawodowym. W dobie nowoczesnych technologii, obok tradycyjnych studiów na uczelniach wyższych, coraz większą popularność zyskują kursy online. Oba rozwiązania mają swoje zalety i ograniczenia, a decyzja, która z tych dróg jest lepsza, zależy od indywidualnych potrzeb i celów zawodowych. Poniżej przedstawiam konkretne porównanie studiów oraz kursów online, które pomoże w podjęciu przemyślanej decyzji.
zarządzanie edukacją
Współcześny system edukacji nie pomaga w zdobywaniu kompetencji, które ułatwią radzenie sobie we współczesnym świecie. To raczej relikt przeszłości nastawiony na kształtowanie umiejętności dopasowanych do potrzeb gospodarki industrialnej wieków ubiegłych. Nie umiemy przewidzieć przyszłości, jak więc przygotować dzieci do życia w świecie, który jest nieprzewidywalny i nieznany?
24 listopada w Warszawie odbędzie się siódma edycja konferencji „Uczelnia na miarę potrzeb. Rozwiązania IT dla jednostek szkolnictwa wyższego”. Do bezpłatnego udziału zapraszamy przedstawicieli publicznych i prywatnych szkół wyższych. Organizatorzy chcą przede wszystkim poruszyć tematy dotyczące, następujących zagadnień:
Coraz liczniejsza grupa osób zamiast kupować tradycyjne książki poszukuje w sieci e-booków. Nowoczesne technologie sprzyjają rozpowszechnianiu czytania książek elektronicznych, a wiele wydawnictw internetowych udostępnia swoje zbiory albo chociaż ich część za darmo. Jakie są zalety e-booków? Jak czytać książki w Internecie?
Zgodnie z rankingiem, stworzonym przez jedną z największych na świecie prywatnych firm edukacyjnych Polska zajmuje 10 miejsce na świecie i 5 w Europie pod względem jakości systemu edukacji. Według sir Michaela Barbera- szefa badania wynik jest imponujący i może napawać dumą.
14 kwietnia 2014 r. w Warszawie odbędzie się wyjątkowa konferencja dla dyrektorów szkół i przedszkoli „Innowacyjna Edukacja 2014”. Podczas kongresu dyrektorzy dowiedzą się m.in. jak pozyskać środki na działalność placówki, jak nawiązać satysfakcjonującą współpracę z zagranicą, czym się kierować przy planowaniu majowych ruchów kadrowych oraz jak wprowadzić nowoczesne rozwiązania dydaktyczne do swojej placówki.
Co w muzyczno-pedagogicznej trawie piszczy? Jakiej pomocy potrzebują nauczyciele muzyki, a jak w szkolną edukację muzyczną mogą się włączyć organizacje pozarządowe? Jaka przyszłość lekcji muzyki i zajęć artystycznych? To tylko kilka tematów, które zostanie poruszonych w czasie I Narady Nauczycielskiej, która odbędzie się dziś o godzinie 17.00 w siedzibie Fundacji ,,Muzyka jest dla wszystkich".
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności w Polsce. Z tej okazji na łamach naszego portalu prezentujemy rozmowę z panią Agnieszką Pietrzak, Dyrektorką Promocji i Komunikacji na temat początków Fundacji, zmian w jej działalności w ciągu ostatnich lat, realizowanych programów i perspektyw na przyszłość.
Już za trzy dni odbędzie się pierwsze z czterech planowanych, interesujących spotkań edukacyjnych, których tematami będą kluczowe z punktu widzenia funkcjonowania szkół i przedszkoli zagadnienia. Główną grupę docelową konferencji stanowią dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz inni pracownicy oświaty. Wydarzenia organizują redakcje znanych czasopism edukacyjnych. Poniżej programy konferencji.
W dniach 14-15 maja 2013 roku w Gdańsku odbędzie się bezpłatne szkolenie poświęcone prawu autorskiemu, tematyce wolnych licencji i zasadom udostępniania zasobów w sieci. Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które są przychylne otwartym rozwiązaniom i chcą je wprowadzać w instytucjach oraz projektach.